12 surovin, které nakopnou Váš metabolismus! (1. část)

Metabolismus hraje ve spalování tuků obrovskou roli, a proto bychom měli do našeho jídelníčku zařadit i zmíněné suroviny, které náš metabolismus pořádně nakopnou. 
1. Libové maso

První na seznamu je libové maso. Libovým masem rozumíme netučné maso, jako například krůtí nebo kuřecí prsa. Jsou skvělým zdrojem proteinu. Pomáhají k růstu, regeneraci a rozvoji svalstva. Přispívají též k zvýšení metabolismu tím, že je pro tělo poměrně náročné na trávení a tím zvýší rychlost termogeneze v těle a následně dojde ke zvýšení metabolismu.  
lean-meat

 

2. Vejce

Vejce jsou bohaté na větvené aminokyseliny (BCAA), které udrží Váš metabolismus na vysoké úrovni a pomohou Vám s regenerací po tréninku. Taková vaječná omeleta by proto neměla ve Vašem jídelníčku chybět. 

eggs_2300165b

 

3. Voda

Možná si říkáte, co má obyčejná voda společného s metabolismem. Jde o to, že ikdyž jste jen mírně dehydratovaní, může se Váš metabolismus zpomalit. Proto je nutné nepít, až máte žízeň, ale průběžně tekutiny doplňovat po celý den. 

Internet_of_things_for_water

 

4. Luštěniny

Luštěniny, kromě bílkovin, obsahují také hodně železa, které je nezbytné pro správný chod těla a efektivní spalování kalorií. Studie uvádí, že až 20% žen trpí nedostatkem železa. Kromě toho obsahují také komplexní sacharidy a vlákninu. Všechny tyto složky napomáhají ke zrychlení metabolismu. 

beans-and-legumes-food-storage

 

5. Chilli

Chilli obsahuje látku zvanou Capsaicin. Právě tato látka způsobuje, že po snědení chilli se začne Vaše tělo zahřívat a dojde k nakopnutí metabolismu. Chilli jsou proto skvělým pomocníkem pro odbourávání tuků. Kupte si námi vypěstované Chilli! 

chilli-625_625x350_41423486929

 

6. Zelený čaj

Zelený čaj je plný chemických látek zvaných polyfenoly, včetně epikatechinu galátu (EGCG) a jiných derivátů kyseliny gallové, které podle mnoha studií vedou ke zvýšení teploty těla, metabolismu a následnému spalování tuků. 

green-tea

 

Konec 1. části (2. část zde)