12 surovin, které nakopnou Váš metabolismus! (2. část)

Metabolismus hraje ve spalování tuků obrovskou roli, a proto bychom měli do našeho jídelníčku zařadit i zmíněné suroviny, které náš metabolismus pořádně nakopnou.
7. Celozrnné produkty

„Sacharidy?! Při hubnutí ale musím omezit sacharidy!“ Skutečnost je taková, že i při shazování tuku hrají sacharidy důležitou roli. Především ty komplexní. Dalším důležitou složku hraje podobně jako u luštěnin vláknina. Proto by ve Vašem jídelníčku neměly chybět vločky (ovesné, rýžové…), celozrnné pečivo, hnědá rýže a další.
Bread_and_grains

 

8. Skořice

Při pojídání velkého množství sacharidů dojde k náhlému zvýšení hladiny inzulinu v krvi, který tělu říká, že má v sobě přebytek cukru a tím pádem ho začne ukládat v podobě tuku. Konzumace skořice zvyšuje rychlost jakou tělo dopravuje glukózu do buněk, což chrání před vystřelením hladiny inzulinu v krvi a tím také zvyšuje spalování tuků.
cinnamon-sticks-and-powder-on-wooden-table

 

9. Nízkotučné mléčné výrobky

Tzv. „Low fat Dairy“ jako například řecký jogurt nebo sýr cottage, obsahují poměrně velké množství bílkovin a jen trochu tuku, což podobně jako u masa pomáhá urychlit metabolismus. Kromě toho obsahují také vápník a vitamín D.
food,food and drink,drink,diary products,milk,yogurt,curd cheese,ricotta,white,butter,cheese,white,calcium,healthy food

 

10. Losos a tučné ryby

Losos není označován za „super potravinu“ jen tak pro nic. Losos a ostatní tučné ryby nám poskytují esenciální mastné kyseliny omega-3! Které jsou nezbytné pro funkci těla celkově. Obsahují také řadu dalších živin, včetně vitaminu B12, selenu, hořčíku a vitaminu B6. Proto je důležité pravidelně zařazovat do jídelníčku také tučné ryby. Jinými slovy – Musíte jíst tuk, abyste jej také spálili.
wild-salmon-is-just-one-type-of-fatty-fish-that-is-good-for-the-heart-an_1181_505957_0_14081499_670

 

11. Ořechy

Ořechy jsou plné mono a polynenasycených tuků = zdravých tuků. A co víc, obsahují také látky, které při konzumací působí vzájemně na hormon štítné žlázy a tím zrychlují metabolismus. 
Nuts-top-photo1

 

12. Káva

Jak už jste možná četli v článku 5 faktů o kávě i káva urychluje metabolismus a to až o 16%. Dejte si však pozor, protože nadměrné pití kávy překyseluje organismus. 
shutterstock_125466521

 

Konec 2. části (zpět na 1. část)