Smoothie recept na hubnutí – s ovocem proti tuku!


Myslíte si, že při hubnutí je pro vás ovoce zapovězené a musíte se mu kvůli cukru vyhýbat obloukem? Není to tak úplně pravda! I vaše smoothie může obsahovat ovoce, avšak v rozumné míře a ty správné druhy. Některé jsou totiž pro tělo prospěšné i při dietě a můžou vám s ní dokonce pomoct. Namíchejte si smoothie na nastartování hubnutí s námi!

Na 1 porci potřebujete:

  • 1/2 červeného grepu
  • malou misku jahod (můžou být i mražené)
  • 1/3 salátové okurky
  • 1 lžičku Blendea SUPERGREENS
  • trochu vody

 

Grep na spalování tuku

Grepfruity především pomáhají tělu lépe spalovat tuk. Podporují totiž látkovou přeměnu cukrů, a tělo je tak neukládá do tukových zásob. Někteří výživoví poradci doporučují sníst půlku grepu před každým jídlem, můžete však dokonce narazit i na grepfruitové diety. Takovéto jednostranné diety bychom ale určitě nedoporučovali. Mimo pozitivní působení na ukládání tuků má grep také silné protizánětlivé a antimykotické účinky a reguluje hladinu cukru v krvi.

Jahody jako antioxidant

Jahody jsou přírodním antioxidantem a obsahují také mnoho minerálních látek a vitamínů. Přestože jsou sladké, nemají tolik cukru jako jiné ovoce. Jsou tvořeny převážně vodou a obsahují také vlákninu. Mají hned několik pozitivních účinků pro naše tělo – pročišťují střeva, regulují zvýšenou hladinu cholesterolu, a navíc odvodňují tělo. Stejně jako u grepfruitů existuje také mnoho variant diet jahodových, které jsou však rovněž příliš jednostranné.

Salátová okurka – nula kalorií

Salátová okurka je při hubnutí velmi oblíbená, obsahuje totiž spoustu vody a jen málo kalorií. Vedle toho, že hydratuje organismus, podporuje také látkovou výměnu. Z vitamínů mají v okurce nejvyšší zastoupení vitamíny B1, B2, C a kyselina listová. Ta je důležitá především pro správnou krvetvorbu a podílí se prakticky na všech růstových a vývojových procesech v organismu, tedy i na růstu svalů.

 

Zelené superpotraviny – nastartují metabolismus

Mezi zelené superpotraviny patří zelený ječmen, mladá pšenice, řasa chlorela a sinice spirulina. Jejich přínos pro hubnutí má hned několik důvodů:

 

  • detoxikují organismus, čímž podporují jeho správnou funkci, tedy i spalování
  • mají vysoký obsah chlorofylu, který zabraňuje překyselení organismu způsobujícímu nadváhu
  • obsahují velké množství vlákniny, která je důležitá pro správné zažívání
  • podporují peristaltiku (pohyb) střev, jejíž poruchy můžou být příčinou nadváhy
  • snižují únavu, a vy tak budete mít více energie a chuti ke sportu 🙂

 

Tyto superpotraviny jsou si v mnohém podobné, přece jen se ale jejich účinky poněkud liší. Můžete pro své smoothie použít jen některou z nich, my jsme se však rozhodli použít směs Blendea SUPERGREENS, která kombinuje výhody všech čtyř, navíc v BIO kvalitě a se špetkou máty pro lepší chuť.