16 důvodů, proč pít vodu s citronem!

Jak všichni víme, citrusy jsou obrovskou zásobárnou vitaminu C, a proto jsou velice zdravé, avšak to není zdaleka jediné pozitivum na citrusových plodech. Proto Vám přinášíme hned 16 důvodů, proč každé ráno začít právě se sklenicí vody s citronem:

1. Posílíte svůj imunitní systém – Citrony mají vysoký obsah vitaminu C a draslíku. Vitamin C je ideálním pomocníkem v boji proti nachlazení a draslík stimuluje mozek, nervové funkce a pomáhá kontrolovat krevní tlak.

2. Díky protizánětlivým vlastnostem citronu pomáhá bojovat proti infekcím dýchacího traktu, bolestem v krku a zánětům mandlí.

3. Voda s citronem pomáhá proti překyselení organismu. Když ji vypijete těsně před jídlem, pomůže vašemu tělu udržet si vyšší pH. Čím vyšší pH, tím více je vaše tělo schopno bojovat proti nemocem.

4. Zhubnete – Citrony mají vysoký obsah pektinu, vlákniny, která pomáhá v boji proti nadměrnému hladu a chutím. Je také prokázáno, že lidé, kteří se drží zásadité stravy, hubnou rychleji.

5. Tenhle superdrink docení i lidé trpící bolestí zubů a zánětem dásní.

6. Smíchejte čajovou lžičku citronové šťávy v polovině sklenice vody a ulevte si od pálení žáhy!

7. Voda s citronem pomáhá ředění kyseliny močové, jejíž hromadění vede k bolestem kloubů a rozvoji dny.

8. Citronový nápoj čistí krev, cévy a tepny.

9. Voda s citronem dodává tělu elektrolyty, které hydratují vaše tělo. Citrony obsahují velké množství elektrolytů, jako je například draslík, vápník a hořčík.

10. Vyčistíte si pokožku – Vitamin C působí proti stárnutí. Snížíte tedy počet vrásek a skvrn a vaše pokožka bude jasnější.

11. Voda s citronem čistí játra. Citronová šťáva stimuluje vylučování toxinů z jater.

12. Upravíte pH ve svém těle – Citrony jsou neuvěřitelně zásadité potraviny, věřte tomu nebo ne. Ano, jsou sice kyselé samy o sobě, ale uvnitř našeho těla jsou alkalické. A odborníci na zdravou výživu vědí, že nemít překyselený organismus je základem dobrého zdraví.

13. Citronová voda pomáhá rozpouštět žlučové kameny, ledvinové kameny a usazeniny vápníku.

14. Podpoříte trávení – Teplá voda slouží k povzbuzení zažívacího traktu a probuzení střevní peristaltiky, tedy svalových kontrakcí střevní stěny. Citrony a limety obsahují také vysoký podíl minerálů a vitaminů a pomáhají uvolnit toxiny v zažívacím traktu.

15. Odplavíte z těla škodlivé látky – Citronová šťáva pomáhá odplavit nežádoucí látky z těla, protože citrony zvyšují rychlost výroby moči v těle. Toxiny jsou tedy vypuštěny mnohem rychleji.

16. Voda s citronem pomáhá snižovat krevní tlak. Denní konzumace jednoho citronu může snížit vysoký krevní tlak o 10 %.


zacnete dnes